עיצוב הבית

עיצוב פנים לבית

חדרי העבודה הביתיים מהווים אתגר כפול לאדם שאמון על העיצוב שלהם. מצד אחד הם אמורים לשמש מן הסתם למטרות עבודה, אך מצד שני עליהם להיות גם נעימים כמה שרק אפשר, מזמינים, נוחים, מרווחים ואם אפשר אז גם מעוצבים באופן כזה שיהיה מותאם לשאר חלקי הבית. מדובר על איזון עדין בין עיצוב לפרקטיות שבסופו של דבר אמור להביא לכך שהחלל ינוצל באופן החכם והמוצלח ביותר. הכו עבורם רשימה עצות לניצול המוצלח ביותר של המרחב הביתי בחדר העבודה.

מה קשור?

במידה ואתם חשים שיש לכם יותר מדי ציוד בחדר העבודה ואתם מרגישים תחושת מחנק מסוימת, ראשית עליכם להכין רשימת מלאי ולבחון את פריטי הציוד השונים. חדר עבודה הוא לא מחסן ולכן במידה ובחלל שאתם עובדים בו ישנם אלמנטים שלא קשורים לעבודה השוטפת המתנהלת בחדר, הרי שבהחלט מומלץ למקם אותם בחלל אחר בבית. הכוונה בעיקר לציוד שמסיח את הדעת מהעבודה. עם זאת, במידה ומדובר על רהיטים או מכשירים חשמליים שאין ברירה אלא למקם אותם בחדר העבודה, מומלץ תמיד לבחור למקם בחדר ציוד בעל ממדים קטנים ככל האפשר. דוגמה טובה היא למשל מכונת כביסה פתח עליון שהממדים שלה לרוב צנועים יותר ממכונת כביסה בעלת פתח קדמי. ככל שהציוד יתפוס פחות נפח בחלל, כך יהיה לכם יותר מרחב לפעילות השוטפת.

מומלץ גם לשים לב האם אתם באמת זקוקים לכל הציוד שכביכול נחוץ לכם לצורך העבודה השוטפת. קלסרים גדולים ומוצרים משרדיים שונים שאינן נמצאים בשימוש לעתים קרובות בהחלט יכולים למצוא את דרכם למחסן הביתי כל עוד אתם זוכרים היכן למצוא אותם במקרה הצורך.

צרו לעצמכם חללי אחסון

אל לכם להסתפק בחללי האחסון הקיימים בחדר. בעזרת מעט דמיון ויצירתיות תוכלו לייצר לעצמכם חללי אחסון חשובים. כך למשל ניתן באמצעים פשוטים יחסית לבנות מעין עליית גג קטנה או מחסן עילי שישמש לאחסון של חפצים או רהיטים שלא נמצאים בשימוש באופן תדיר. חשוב לציין שהדבר אפשרי בעיקר בחדרים צרים יחסית בהם התקרה גבוהה, אבל בהשקעה כספית יחסית נמוכה ניתן גם ניתן ליצור מחסן עילי קטן גם בחדרים רחבים. כמו כן ניתן להשתמש בווי תלייה שיהיו קבועים בתקרה כדי לתלות פריטים שונים, לבצע שינויים בפני הקירות כך שיכילו נישות ייעודיות לחפצים, להתקין מדפים נוספים על הקירות, להתקין מדפים מרחפים ועוד.

לפלוש לטריטוריות חדשות

אם עד כה חדר העבודה שלכם היה תחום באזור מסוים, נסו לראות האם יש באפשרותכם לפלוש לטריטוריה חדשה. כך למשל במידה ועד עתה חדר העבודה היה למעשה פינה בחדר השינה שגבולותיה היו גבולות שולחן העבודה, אתם יכולים לרכוש שולחן ארוך יותר וכך להרחיב את שטח הפעילות שלכם. באופן דומה במידה וחדר העבודה תחום בגבולות מרפסת השירות, לפעמים ישנה אפשרות לשבור את אחד הקירות שלה, להגדיל את המרחב בחדר לכיוון הסלון ולתחום אותו במחיצה מתכווננת.

מרחבי הרשת:
שי פניני – משרד עורכי דין
אינטרנט ביתי – בזק בינלאומי
עו”ד שי פניני – מומחה למשפט מסחרי
סדרות מומלצות – yes שידורי טלוויזיה בלוויין